Ubranka dla dzieci – czyli co można ciekawego wydziergać szydełkiem

kocyki dla niemowląt
Każdy z nas posiada własny wyjątkowy sposób na spędzanie wolnego czasu. Jedni uwielbiają czytać, pozostali uprawiać sport, jeszcze inni grać na konsoli. Wbrew pozorom sporo pań w wolnym czasie lubi absorbować się zanikającą sztuką rękodzieła – tworzy autorską biżuterię, szyje, czy też robi na drutach. Ja kocham działać na szydełku.

Skąd ta predyspozycja? Naczelnych oczek szydełkowych przyuczyła mnie kiedyś babcia. Jako kilkulatka ćwiczyłam dziergać swoje pierwsze serwetki, jednak nietrwały entuzjazm prędko minął, szydełko trafiło do szuflady oraz na długi czas o nim zapomniałam. Podczas gdy jako pełnoletnia pani przypomniałam sobie o nim, nieszczególnie posiadałam ochotę na dzianie – ażurowe chustki bądź obrusy i tak nie odpowiadałaby do mojego współcześnie zaaranżowanego mieszkania. Jednakże będąc u znajomej dostrzegłam na jej półce drobne niedźwiedzie. Ścieg poznałam od razu – musiał być szydełkowy. I tak koleżanka powiedziała mi o amigurumi – japońskiej wprawie tworzenia małych pluszaków.

Amigurumi robi się szydełkiem małego wymiaru, z delikatnego kordonka. Maskotki posiadają do paru centymetrów. Pasmanterie internetowe proponują przybory do skonstruowanie przytulanki: wyjątkowe napełniacze, aby wolno było ją prać, bądź plastykowe ruchome oczka. Jest dozwolone również w nich nabyć specjalne brelokowe uchwyty.
Tym rodzajem pokochałam na nowo w szydełku. Frajda znajomych z sypkiego, zmajstrowanego ręcznie podarku, jest bezcenna. Jak rozpoczęłam badać zagadnienie, co jeszcze prócz serwetami można skonstruować szydełkiem, wessało mnie ono absolutnie.

W Internecie wolno odnaleźć krocie wzorów na ubranka dla dziecka – butki, zestawy w stylu Myszki Mickey, a też przeurocze kocyki dla dzieci, np. w kolorowe sówki bądź misie. Niezwykle słynne są też czapki, przypominające głowę misia, zajączka bądź postaci z baśni.
O ile chodzi o dorosłych, wyobraźnia niektórych szydełko-maniaczek jest nieskrępowana. Dziewczyny kreują także kolorowe torebki z prostych czynników, jak i ażurowe torby plażowe. Mistrzyni na jednym z forum zrobiła dla swojej córki kompletną suknię ślubną.

About Ruszel