Dlaczego usg jest ważne?

badania genetyczne

Każda kobieta w wieku rozrodczym chciałaby urodzić zdrowe dziecko. Wiadomym jest, że płeć nie ma aż tak wielkiego znaczenia, liczy się przede wszystkim fakt, żeby ciąża przebiegła bezproblemowo a maluch urodził się w pełni sprawny i zdrowy. Marzenie to jednak nie w każdym wypadku okazuje się przekładać na rzeczywistość, niestety odsetek kobiet, które rodzą chore dzieci jest większy w przypadku tych, które omijały badania USG.

aparat

Badanie to jest jakoby podstawą profilaktyki i ciąża bez nadzoru może mieć dość nieprzyjemne konsekwencje. Wszyscy bowiem wiemy, że podczas badania USG możliwe jest wykrycie wielu wad płody a tym samym szybkie przeciwdziałanie następstwom, które mogą nam się przytrafić. Jeżeli podczas badania płód wykazuje niepokojące oznaki, lekarz zleca dodatkowe badania i dzięki temu cała ciąża jest bezpieczniejsza.

Przyszła matka może być pewna, że zrobiła wszystko, żeby jej dziecko było zdrowe. Jeżeli zaniedba badania USG może się okazać, że coś, co można było wyleczyć teraz jest już w takim stadium, że nic zrobić się nie da. Drogie panie pamiętajcie o badaniach prenatalnych, róbcie je nie tylko dla siebie, ale przede wszystkim dla waszych maluchów bo to na was spada odpowiedzialność za ich zdrowie.

This entry was posted in Bez kategorii. Bookmark the permalink.

About Ruszel